Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Sigortalı Kargo
Bilgi & Sipariş 0212 570 16 73

Altın Bileklik Modelleri | Barok Diamond

Fiyat Aralığı
BileklikToplam 90 sonuç bulundu.

Özgün Tasarımları ve Cazip Fiyatlarıyla Altın Bileklikler Barok Diamond Ayrıcalığı ile Sizlerle

Günlük hayatta ve özel günlerde tercih edilen altın bileklik modelleri, şık detaylarıyla tarzınızı öne çıkarıyor. Zarifliğin simgesi haline gelen altın bileklikler, farklı kombinler ile rahatlıkla tamamlanıyor ve stilinizin bir parçası oluyor. Göz alıcı şıklığı ve spor detaylarıyla tasarlanan altın bileklik çeşitleri sizlere farklı alternatifler sunuyor.

Geleneksel ve gösterişli motiflerden, sade ve modern tasarımlara kadar oldukça geniş yelpazede ürünler sunan Barok Diamond ile altın bilekliklerinizi yanınızdan ayırmak istemeyeceksiniz. Modası geçmeyen ve her sezon ön plana çıkmayı başaran altın bileklikler ile şık ve zarif bir görünüm elde edebilir ve girdiğiniz her ortamda dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Özel günler için şık ve zarif bir alternatif olarak karşımıza çıkan altın bileklik modellerimizi sevdiklerinize hediye edebilir ve onlara ömür boyu kullanacakları hatıralar bırakabilirsiniz. Barok Diamond’ın sizler için tasarladığı altın bileklik koleksiyonunu inceleyerek, bütçenize ve zevkinize en uygun modeli seçebilirsiniz.

Altın Bileklik Fiyatları

 

Altın bileklik fiyatları; kullanılan malzemeye, ağırlığa ve tasarımda bulunan aksesuarların çeşidine göre değişiklik gösterebilir.

 

Altın Ayarı Nedir?

 

Altının saflık derecesini belirtmek için ayar kelimesi kullanılır. %100 oranında saf altın 24 ayar olarak değerlendirilir. Saf altın yumuşaktır ve işlenmesi zordur. Altın takıların sağlam yapılı olabilmesi için içine çinko, gümüş, bakır elementleri eklenebilmektedir. Eklenen element arttıkça altının saflık derecesi düşer. Altın bilezikler genellikle 22, 18 ve 14 ayar olarak satılır.

22 ayar altın: 22/24 yani içeriğinde yaklaşık %93 altın vardır. Geri kalan alaşım bileşeni bakır ya da gümüşten oluşur. Taşsız takılarda en sık tercih edilen ayar budur.

 

18 ayar altın: 18/24 yani içeriğinde yaklaşık olarak %75 oranında altın bulunur. 

 

14 ayar altın: 14/24 yani içeriğinde yaklaşık %53 oranında altın bulunur. Takı ve yatırım aracı olarak dünyada en yaygın kullanılan ayardır.

 

Son dönemde bilezik ve diğer altın takıların imalatında kullanılan 8 ayar altının içeriğinde ise %33 oranında altın bulunur.

 

Altın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

  1. Altını güvenebileceğiniz kurumsal bir yerden almaya özen gösteriniz.
  2. Alacağınız altının kaç ayar olduğuna ve imalatçı firmanın ya da kuyumcunun patent damgasına bakınız.
  3. Alacağınız altının gram olarak ağırlığını, gram fiyatını ve gram işçiliğini öğreniniz. Ne kadar işçilik ödediğinizi öğrendiğinizde, ileride satmak durumunda kalırsanız fiyatın hangi oranda düşeceğini bilirsiniz.
  4. Yatırım amaçlı altın almak istiyorsanız, Cumhuriyet altını ya da işçiliği en az olan 22 ayar bilezik tercih ediniz