Tüm Alışverişlerde Ücretsiz Sigortalı Kargo
Bilgi & Sipariş 0212 570 16 73

En Ucuz Pırlanta Tektaş Yüzük Modelleri | Barok Diamond

Fiyat Aralığı
Tektaş YüzüklerToplam 392 sonuç bulundu.

Pırlanta Tektaş Yüzükler

 

Şimdiye kadar gördüklerinizin çok ötesinde bir işçiliğin ürünü Barok Diamond tektaş yüzükler ile ışıltınızı yansıtın. Tektaş yüzükler duygusal ve romantik anlamının dışında nadir bulunan taşların en güzel birleşimiyle görenleri büyülemeyi başarıyor.

Pırlantalar, ilişki içerisinde birçok şeye anlam ve değer katabilirler. Tektaş yüzük kadınlar için bir aksesuardan öte bağlayıcılığı simgeler. Bu da pırlantayı eşsiz kılan en önemli noktalardan biri haline getirir. İlişkinizi bir üst seviyeye çıkarmak istediğinizde tektaş pırlanta sizin en büyük yardımcınızdır. Tektaş, evlilik teklifleri sırasında popülerliğini korumakta ve hızla yükselmektedir. Doğal ışıkta parlaması onu eşsiz hale getirir. Sevgilinin zarafetine zarafet katar.

Evlenme teklifi etmeden önce öncelikle bir tektaş almanız gerekiyorsa, işte tamda bu noktada size yardımcı olmak için biz buradayız.

Modellerimiz arasında sonsuz seçenekle karşılaşmak başınızı döndürebilir. Pırlantalar hakkında bir bilgiye sahip olmayabilirsiniz, bu gayet doğaldır. İyi bir pırlanta seçimi yapmak için kesikler, renkler, karat ve berraklığa dikkat edilmesi gerekir. Bu konularda işin uzmanı kişilerden yardım aldığınızda sorununuz da kolay bir şekilde çözülmüş olur.

Tektaş Pırlanta Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Tektaş yüzük seçerken kişisel zevkinize mi yoksa kız arkadaşınızın zevkine göre mi seçeceksiniz, öncelikle buna karar vermelisiniz. Daha sonra sevgilinizin sol yüzük parmağının ölçüsünü hangi yaratıcı yöntemle alacağınız size kalmıştır. Bunun için size bir öneride bulunabiliriz! Sevgilinizin takmış olduğu yüzüğü çeşitli bahanelerle alıp kendi parmağınıza takın ve yüzüğün parmağınızın neresinde takılı kaldığını belirleyin. Yüzük seçiminde kalite bakımından dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri ise 4C özellikleridir. 4C pırlantanın kalitesini belirleyen en önemli faktördür. 4C’nin içinde barındırdığı özellikler kesim, renk, berraklık ve karat ağırlığıdır.

Pırlanta Taş Kesimi

Pırlantanın işlem görmesi sırasında insan elinin değdiği tek bir aşama mevcuttur, bu da kesimdir. İyi bir teknoloji ve büyük ustalık gerektirir. Pırlantanın kesimi, karatını ve parlaklığını önemli derecede etkiler. Pırlantanın kesimi ne kadar iyi olursa parlaklığı da bir o kadar fazla olur.

Pırlanta Rengi

 Pırlantada kesim aşamasından sonra dikkat edilmesi gereken en önemli kısım taşın parlaklığıdır. Renk ayrımı gözle görülemeyebilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus renksiz taşlar içerisinde en değerli olanıdır. Renksiz taş beyaz olarak isimlendirilir. Pırlantalarda renk sıkalası renksiz olandan açık sarı renge doğru ilerler. Yalnız sarı renkler de nadir bulunduğundan o da pırlantayı eşsiz kılar.

Pırlanta Berraklığı

 Her pırlanta özeldir. Tıpkı parmak izleri gibi, hiçbir pırlanta diğeri ile aynı özelliğe sahip değildir. Her pırlantanın kendine has doğal kusurları vardır. Berraklık, pırlantanın kusurlarıyla alakalı olduğu kısımdır. Bir pırlantanın ne kadar az kusuru varsa berraklığı o kadar fazla olur. Leke ve inklüzyon bulundurmayan taşlar, ışığı en iyi şekilde yansıtır ve bu da muhteşem bir parlaklığa sahip olmasını sağlar.

Karat Ağırlığı

 Pırlantanın ağırlığını gösteren ölçü birimi, karat olarak adlandırılmaktadır. Karat ağırlığı da pırlanta seçimi sırasında önemli bir yer tutar. Bütçenizi etkileyecek en önemli kısım da karat ağırlığıdır. Pırlantalarda büyüklük arttıkça ona göre fiyatta da bir artış gözlemlenir.

Pırlantalarda kısaca bahsetmiş olduğumuz bu özelliklere dikkat edildiği takdirde, kaliteli bir tektaş yüzük satın almış olursunuz. www.barokdiamond.com sitesinde ürünleri detaylıca inceleyebilir, güvenle alışverişinizi yapabilirsiniz.